T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı’nın himayelerinde ülkemizin belirli bölgelerinde bölge üniversitelerinin öncülüğünde “BÖLGESEL KARİYER FUARI- GÜBKAF’19” yapılacaktır. Bu kapsamda 19 Mart 2019 tarihinde 10.00-17.00 saatleri arasında Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Bölgesel Kariyer Fuarı” gerçekleştirilecektir. 19 Martta yapılacak bu fuarda öğrenci, mezun ve vatandaşların işverenlerle buluşacağı belli sektörlerden yaklaşık 100 firmanın katılacağı bu fuar istihdam ve staj konusunda ziyaretçilere önemli fırsatlar sunacaktır.

Bu kapsamda 22.02.2019 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı yetkilisi Proje Müdürü  Sayın Neşe GÜLMEZ’in katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantılarda paydaş üniversitelerimziden Batman, Bitlis Eren, Artuklu, Siirt ve Şırnak Üniversitesi, Dicle Üniversitesi Kariyer Merkezi katıldı.

Fuar hazırlıklarının bilgilendirilmesi ve değerlendirme toplantısı kapsamında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları yetkilisi Proje Müdürü Sayın Neşe Gülmez, Dicle Üniversitesi Rektörü Sayın Porf. Dr. Talip Gül, Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Eyyüp Tanrıverdi, Dicle Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Sayın Doç. Dr. M. Tayyib Kılıç Dicle Üniversitesi Kariyer Merkezi personelleri Uğur Kaval, Abdullatif Tuncay ve Mehmet Zeyyad Yıldırım, Paydaş Üniversitelerden Batman Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Musa Kılıç, Bitlis Eren Üniversitesi Yunus Levent Ekinci, Siirt Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Rasim Tösten ve Şırnak Üniversitesinde Öğr. Görv. Fatih Selim Erdamar katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

Bu toplantılara Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Kaya, Diyarbakır İŞKUR İl Müdürü Sayın İsmail Koç, İş ve Meslek Danışmanı Recep Menekşe ve İş ve Meslek Danışmanı Harun Durmaz katılmıştır.

Bu görüşmelerde GÜBKAF’19 BÖLGESEL KARİYER FUARI son çalışmaları değerlendirildi. Öğrenci ve mezunlara yönelik yapılacak faaliyetler belirlendi.

Recommended Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir